ноября 17, 2009 / Безпека життя /
Лікарі призивають населення робити щеплення від грипу на випадок другої й третьої хвилі захворюваності.
— Читати повністю
сентября 27, 2009 / Новини /
Віталій Кличко достроково закінчив двобій і довів американця до сліз. Наш чемпіон світу за версією WBC Віталій Кличко відстояв свій титул, перемігши мексиканця Криса Арреолу технічним нокаутом в 10-м раунді.
— Читати повністю
февраля 1, 2009 / Цивільна оборона /
Мета: Ознайомити школярів з будовою та обладнанням захисних споруд і видами найпростіших укрить; розповісти про порядок заповнення та правила поведінки у сховищі; виховувати в них переконання в надійності укриття, взаємодопомогу, інтерес до предмета.
Хід уроку
I. Організація класу.
II. Актуалізація опорних знань, мотивація навчальної діяльності.
- Які ви знаєте засоби індивідуального захисту?
(Відповіді дітей.)
- В роки Великої Вітчизняної війни за сигналом «Повітряна тривога» тисячі [...]
— Читати повністю
февраля 1, 2009 / Цивільна оборона /
Мета: Познайомити учнів з правилами поведінки в надзвичайних ситуаціях техногенного, природного характеру. Показати існуючі засоби захисту органів дихання, а саме протигаз: призначення, будова, правила користування; розширити словниковий запас дітей; розвивати увагу; виховувати правильну поведінку в екстремальних ситуаціях.
Обладнання: малюнки, протигаз, правила використання протигазом.
Хід уроку:
І Організація класу
ІІ Вступне слово.
- Діти. Прочитайте (написано на дошці) Цивільна [...]
— Читати повністю
февраля 1, 2009 / Цивільна оборона /
Мета: ознайомити учнів з призначенням най простіших засобів захисту органів дихання. Сформувати уявлення про виготовлення та правила користування ватно-марлевими пов’язками та проти пильними масками. Виховувати уважність, пунктуальність розвивати самостійність у діях школярів.
Обладнання: Набір матеріалів та інструментів для пошиття ватно-марлевої пов’язки.
— Читати повністю
февраля 1, 2009 / Цивільна оборона /
Мета: Ознайомити учнів з призначенням та основними елементами респіратора, порядком добору і прийомами користування ним; виховувати уважність і пунктуальність, розвивати самостійність у діях школярів.
Обладнання: картинки із зображенням респіратора
Хід уроку
І. Організація класу.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
- Давайте пригадаємо, що ж таке «сигнал»?
- Які сигнали ЦО ви запам'ятали?
- З якою метою вони даються?
- Хто сповіщає населення про факт небезпечної аварії, стихійного лиха? [...]
— Читати повністю
февраля 1, 2009 / Цивільна оборона /
Мета: Ознайомити школярів з основними способами оповіщення, сигналами ЦО і правилами дій при оповіщенні населення про екстремальну ситуацію; розвивати самостійність під час дій; виховувати у них дисциплінованість, організованість, чіткість і впевненість у діях.
Обладнання: магнітофон, таблиці по ЦО.
Хід уроку
І. Організація класу.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
- Давайте пригадаємо основні призначення ЦО.
(Рятувати людей від аварій, катастроф, стихійних лих.)
- Повторимо завдання [...]
— Читати повністю
февраля 1, 2009 / Цивільна оборона /
Мета Ознайомити учнів з героїчними традиціями нашого народу і його боротьбою за мир і безпеку; дати початкові уявлення про цивільну оборону; розвивати мовлення; виховувати любов та повагу до українського народу.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Психологічний настрій.
ІІІ. Повідомлення теми уроку.
Вступне слово вчителя
(на дошці надпис «Цивільна оборона»)
Діти, прочитайте надпис: «Цивільна оборона»
Що означає слово оборона?
(Оборонятися, захищатися, а цивільна – це [...]
— Читати повністю
декабря 16, 2008 / Безпека життя /
Поняття про джерела струму, їх небезпечність для життя та здоров’я людини.
Мета: познайомити з джерелами струму, дати поняття «електроприлад», розвивати увагу, пам'ять, мислення, виховувати акуратність, старанність, любов до праці.
Обладнання: малюнки з зображенням електроприладів, картки з завданнями для груп.
Хід заняття:
І. Організаційний момент.
ІІ. Актуалізація знань.
- Що допомагає нам зробити наше житло охайним і чистим? (часте прибирання у [...]
— Читати повністю
декабря 15, 2008 / Безпека життя /
Мета: Вчити дітей діяти у разі виявлення запаху газу. Розвивати логічне мислення; виховувати любов до життя, почуття самозбереження
Хід заняття:
35
1. Актуалізація знань.
Гра «Мікрофон».
- Що тобі відомо про газ? – дитина кореспондент бере інтерв’ю у однокласників.
- Вчитель доповнює знання учнів.
2. Мотивація навчальної діяльності.
Багато ви сказали про газ. Газ це благо людини. Але не слід забувати, що це велика [...]
— Читати повністю